Jak przygotować pupila do zabiegu w narkozie?

Należy mieć na uwadze, że każdy organizm jest inny. Inne zatem mogą być zalecenia przed operacją. Zabieg przeprowadzany w narkozie (znieczuleniu ogólnym) niesie ze sobą jakieś ryzyko. Jednak jeśli właściciel będzie przestrzegał pewnych kilku prostych zasad przed planowaną operacją, ryzyko wystąpienia komplikacji zostanie zminimalizowane.

Znieczulenie ogólne może hamować pracę przewodu pokarmowego, dlatego minimalizujemy obciążenie organizmu wprowadzając czasową głodówkę. Zapewniamy jedynie stały dostęp do wody.
U pacjentów powyżej 4 – 5 go roku życia przed zabiegiem w znieczuleniu ogólnym, zdecydowanie polecamy kontrolę w postaci podstawowych badań krwi – morfologia i podstawowa biochemia.  Dodatkowo może być wskazanie do prześwietlenie klatki piersiowej. Dotyczy to głównie pacjentów chorych, których stan zdrowia nasuwa wątpliwości w kwestii znieczulenia ogólnego, ale jak było napisane taką profilaktykę proponujemy wszystkim pacjentom w średnim i starszym wieku. Ma to znaczenie dla bezpieczeństwa znieczulenia ogólnego i postępowania po przeprowadzonym zabiegu
W okresie przed zabiegiem nie przemęczamy psa. Pozostają krótkie spacery NA SMYCZY. W przypadku kotów wychodzących z domu (psów też), na dobę przed zabiegiem należy je powstrzymać od przechadzek 😉 Dobrze jest zwierzaka przywieźć samochodem, bo forsowny spacer przed zabiegiem powoduje wzrost ukrwienia tkanek co ma bezpośrednie przełożenie na przeprowadzany zabieg chirurgiczny.
Dlatego polecamy odłożyć emocje związane z witaniem się po zabiegu. Najlepiej na następny dzień… Trzeba wytłumaczyć dziecku, że zwierz jest „chory” i musi odpocząć
Zaczynając od małych porcji i stopniowo je zwiększając do normalnych. Zanim całkowicie dojdzie do siebie, pacjent powinien być pod stałą obserwacją właściciela. U nas zwierzaki wracają do was w pełni wybudzone, zatem dla was proces jest możliwie bezobsługowy. Ale dobrze jeśli pacjent ma po zabiegu zapewniony spokój. Jest to biologia i każdy organizm może reagować trochę inaczej. Mniejszych psów i kotów staramy się nie kłaść na łóżku, czy fotelu. Bezpieczniej jest przygotować posłanie na podłodze, tak na wszelki wypadek.