Całodobowy dyżur telefoniczny 24h 603 679 282

"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował"

Porady

Jak przygotować zwierzaka do wizyty u lekarza weterynarii?

1) Gdy się do nas wybieracie, warto zapisac sobie wszelkie pytania i wątpliwości, żeby nie umknęły w ferworze wizyty.


2) Zdecydowanie lepiej, gdy zwierzę przyprowadza osoba dorosła (jak najbardziej w towarzystwie dzieci :-)
Ma to zwłaszcza duże znaczenie, gdy trzeba podejmować decyzje dotyczące leczenia.

 

3) Odradzamy karmienie zwierzęcia nie tylko przed zabiegiem, ale także przed zwykłą wizytą. Badanie w Gabinecie, a do tego jeszcze podróż samochodem jest dla pupila stresem.

 

4) Koty i małych podopiecznych dobrze jest przynieść w specjalnym transporterze/koszyku. Zwierzak będzie czuł się bezpieczniej, a i właściciel będzie mieć komfort, że jego pupil nie ucieknie :-)

Psy najlepiej przyprowadzić na smyczy i jeśli wiemy, że nasz zwierz ma gorący latynoski temperament - weźmy ze sobą kaganiec! (Chodzi tu głównie o inne psy obecne w poczekalni).

 

5) Zwierzęce maluchy, które nie mają jeszcze kompletu szczepień, zdecydowanie polecamy trzymać na rękach i nie wypuszczać ani w poczekalni, ani przed gabinetem.


6) W okresie po szczepieniu (szczególnie pierwszym), nasze zwierzęta powinno się chronić przed stresem na ile się da. Powinno ograniczyć się kontakt z innymi zwierzętami, unikać długich spacerów, czy kąpieli, gdyż maluchy są wtedy szczególnie narażone na infekcje. Najlepiej dajmy im odpocząć jakieś dwa trzy dni, obserwując przy tym czy nie ma ogólnej opuchlizny, problemów z oddychaniem, bolesności w miejscu iniekcji czy wysypek niewiadomego pochodzenia. W przypadku gdyby niepożądane efekty się pojawiły, proszę zaraz do nas zadzwonić lub przyjechać - poradzimy.


Jak przygotować pupila do zabiegu w narkozie?


Należy mieć na uwadze, że każdy zabieg przeprowadzany w narkozie (znieczuleniu ogólnym) niesie ze sobą ryzyko. Jednak jeśli właściciel będzie przestrzegał pewnych kilku prostych zasad przed planowaną operacją, ryzyko wystąpienia komplikacji zostanie zminimalizowane.

 

1) Na 12/24 h przed planowanym zabiegiem nie karmimy zwierzęcia. Zapewniamy jedynie stały dostęp do wody.

 

2) Unikamy też w tym czasie wysyłku fizycznego. Pozostają krótkie spacery NA SMYCZY. W przypadku kotów wychodzących z domu (psów też), na dobę przed zabiegiem należy je powstrzymać od przechadzek ;-)

 

3) Dzieci kochają zwierzęta! Dlatego polecamy odłożyć emocje związane z witaniem się po zabiegu. Najlepiej na następny dzień...

 

4) Pacjenta po zabiegu karmimy dopiero na drugi dzień, zaczynając od małych porcji i stopniowo je zwiększając do normalnych. Zanim całkowicie dojdzie do siebie, pacjent powinien być pod stałą obserwacją właściciela. Przez pewien czas po zabiegu,  zwierzę może być lekko otumanione, powinno mieć legowisko na ziemi (nie na łóżku, z którego może spaść), najlepiej ograniczone.


Gabinet Weterynaryjny "Na 4 łapy"
ul. Lwowska 80
Rzeszów 35 - 301
gabinet@na4lapy.com
Od pon do pią
10:00 - 14:00 i 16:00-19:00
W soboty
10:00 - 14:00
tel. 501 226 833
tel. 603 679 282
tel. 17 85 775 89